Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna » Wydarzenia aktualne
Fot. Krzysztof Jędrzejak
Fot. Krzysztof Jędrzejak
Paul, Banan i Czipis – to pseudonimy artystyczne muzyków grupy WAKE UP GIANT powstałej w 2019 roku w Warszawie. Nie tylko w Ich przekonaniu najlepsze warunki do surfowania w naszej części Europy są we Władysławowie w powiecie puckim. Długie i regularne fale powstają tam kilkanaście godzin po kilkudniowym sztormie (a więc niekoniecznie latem). Tu najlepiej ujeżdżać na desce fale (…).

I o tym jest piosenka Surf, która była pierwszym singlem zapowiadającym album zespołu pt. „Zombi”. Ukazał się 12 kwietnia 2024 roku. Jego przesłaniem jest wołanie o przebudzenie i czerpanie radości z życia, uwolnienie się z oplatających nas – dosłownie i metaforycznie kabli, telefonów, tabletów i laptopów, natomiast głównym motywem ucieczka od technologii do człowieczeństwa, natury.

Godnym podkreślenia jest fakt, że WAKE UP GIANT realizuje w tej chwili nagranie hymnu Polskiego Związku Surfingu pt. „Wygramy dziś”. Zapewne niebawem będzie znany wszem i wobec. Ten projekt zespołu obok m.in. aktywności koncertowej, nagraniowej, antenowej w wielu rozgłośniach, także internetowej, na tyle zwrócił uwagę poważanej Agencji Muzycznej Polskiego Radia, że zdecydowała się wydać grupie albumu pt. „Zombie”. Na krążku można znaleźć przebojowe utwory zarejestrowane w języku polskim i angielskim, wśród nich wspomniany „Surf”. Warto dodać, że autorem zdjęcia promującego ten singiel jest Krzysztof Jędrzejak – wybitny fotograf, również surfer. Artysta zatrzymał w kadrach żywioł wody podczas pierwszych zimowych zawodów surfingowych w Polsce.

Polecam rozmowę z Paulem – wokalistą, multiinstrumentalistą, kompozytorem i autorem tekstów utworów z płyty „Zombie”, na której znalazły się m.in. kompozycje Nie martw się, Zombi, Ciasteczka i Can’t Stop. Równie aktywnymi interpretatorami, jak i twórcami materiału są wspomniani na początku, „Banan” i „Czipis”.
Posłuchaj rozmowy Doroty Zamolskiej z Paulem z zespołu WAKE UP GIANT ilustrowanej utworami z albumu ZOMBI
 

Zobacz także

2024-06-16, godz. 08:25 „Serduszka” przemierzają świat od 35-lat [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Polecam gorąco spotkanie z „Serduszkami” – Zespołem Dziecięco-Młodzieżowym Sanktuarium pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Grupa rozpoczynająca… » więcej 2024-06-16, godz. 08:00 PUSTKI wróciły z albumem „8 Ohm” [ROZMOWA, ZDJĘCIA] PUSTKI wróciły po 20. latach z albumem „8 Ohm”. Płyty zrealizowanej na nowo, zwanej kultową można już słuchać w serwisach streamingowych i na krążku… » więcej 2024-06-09, godz. 11:00 Henryk Miśkiewicz i Piotr Kostrzewa | „Profesorze, nagrałem z Heniem płytę...” | Premiera albumu „Come Back...”… To płyta pełna swingu i funky – nadzwyczajnego jazzu, którą otwiera utwór Kakaruka (tu z koncertu). Mistrzowskie brzmienie saksofonu altowego Henryka Miśkiewicza… » więcej 2024-06-09, godz. 12:02 Karol Nasiłowski – kontrabasista Filharmonii zagra w Trio Branforda Marsalisa [ROZMOWA, ZDJĘCIA] W piątek, 14 czerwca 2024 roku zakończenie sezonu artystycznego 2023/2024 w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Z Orkiestrą Symfoniczną… » więcej 2024-06-09, godz. 09:59 BONSON poprowadzi warsztaty z młodymi raperami w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie Warsztaty ze znanym raperem Bonsonem i możliwość występu z orkiestrą symfoniczną. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie ogłosiła casting… » więcej 2024-06-02, godz. 11:55 Czesław Matuszewski pół wieku z organami Grüneberga [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Od najmłodszych lat pasjonowała go praca organisty, dlatego chętnie przysłuchiwał się grze na tym instrumencie słynnego organisty Rudolfa Rożka. Przyglądał… » więcej 2024-05-26, godz. 11:02 Damian Sikorski Projekt | Premiera albumu „Wiosna” [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Damian Sikorski – kompozytor, multiinstrumentalista oraz dziennikarz Radiowej Czwórki debiutuje jako lider własnego Projektu i autor albumu pt. Wiosna wydanego… » więcej 2024-05-26, godz. 11:58 Ewelina Flinta wróciła na scenę z nowym albumem „Mariposa” [ROZMOWA z ARTYSTKĄ, ZDJĘCIA] Aktywna na scenie od ponad dwóch dekad jako wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Ewelina Flinta po wielu latach wróciła na scenę muzyczną z nowym… » więcej 2024-05-19, godz. 11:02 Anna Rusowicz – „Dziewczyna Słońca”. Premiera albumu 25 maja 2024 [ROZMOWA z ARTYSTKĄ, ZDJĘCIA] „Dziewczyna słońca” – to tytuł najnowszej płyty Anna Rusowicz, na której znalazło się dziesięć piosenek zainspirowanych muzycznym bogactwem hippisowskiej… » więcej 2024-05-19, godz. 11:14 Weronika Włodarczyk z Akademii Sztuki w Szczecinie zaśpiewała w słynnej wiedeńskiej Musikverein [WYWIAD, ZDJĘCIA] Gośćmi programu są Weronika Włodarczyk – mezzosopranistka – studentka w klasie śpiewu dr hab. Sylwii Burnickiej-Kalischewskiej, prof. AS na Wydziale Wokalnym… » więcej
12345