Kawiarenka Muzyczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka Muzyczna » Wydarzenia aktualne
Fot. Krzysztof Jędrzejak
Fot. Krzysztof Jędrzejak
Paul, Banan i Czipis – to pseudonimy artystyczne muzyków grupy WAKE UP GIANT powstałej w 2019 roku w Warszawie. Nie tylko w Ich przekonaniu najlepsze warunki do surfowania w naszej części Europy są we Władysławowie w powiecie puckim. Długie i regularne fale powstają tam kilkanaście godzin po kilkudniowym sztormie (a więc niekoniecznie latem). Tu najlepiej ujeżdżać na desce fale (…).

I o tym jest piosenka Surf, która była pierwszym singlem zapowiadającym album zespołu pt. „Zombi”. Ukazał się 12 kwietnia 2024 roku. Jego przesłaniem jest wołanie o przebudzenie i czerpanie radości z życia, uwolnienie się z oplatających nas – dosłownie i metaforycznie kabli, telefonów, tabletów i laptopów, natomiast głównym motywem ucieczka od technologii do człowieczeństwa, natury.

Godnym podkreślenia jest fakt, że WAKE UP GIANT realizuje w tej chwili nagranie hymnu Polskiego Związku Surfingu pt. „Wygramy dziś”. Zapewne niebawem będzie znany wszem i wobec. Ten projekt zespołu obok m.in. aktywności koncertowej, nagraniowej, antenowej w wielu rozgłośniach, także internetowej, na tyle zwrócił uwagę poważanej Agencji Muzycznej Polskiego Radia, że zdecydowała się wydać grupie albumu pt. „Zombie”. Na krążku można znaleźć przebojowe utwory zarejestrowane w języku polskim i angielskim, wśród nich wspomniany „Surf”. Warto dodać, że autorem zdjęcia promującego ten singiel jest Krzysztof Jędrzejak – wybitny fotograf, również surfer. Artysta zatrzymał w kadrach żywioł wody podczas pierwszych zimowych zawodów surfingowych w Polsce.

Polecam rozmowę z Paulem – wokalistą, multiinstrumentalistą, kompozytorem i autorem tekstów utworów z płyty „Zombie”, na której znalazły się m.in. kompozycje Nie martw się, Zombi, Ciasteczka i Can’t Stop. Równie aktywnymi interpretatorami, jak i twórcami materiału są wspomniani na początku, „Banan” i „Czipis”.
Posłuchaj rozmowy Doroty Zamolskiej z Paulem z zespołu WAKE UP GIANT ilustrowanej utworami z albumu ZOMBI
 

Zobacz także

2024-06-05, godz. 17:50 Organy Grünebergów. Dziedzictwo i przyszłość – sympozjum [POSŁUCHAJ, ZDJĘCIA]] W Polskim Radiu Szczecin odbyło się sympozjum pt. „Organy Grünebergów. Dziedzictwo i przyszłość”. Celem wydarzenia finansowanego ze środków Gminy… » więcej 2024-06-02, godz. 11:55 Czesław Matuszewski pół wieku z organami Grüneberga [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Od najmłodszych lat pasjonowała go praca organisty, dlatego chętnie przysłuchiwał się grze na tym instrumencie słynnego organisty Rudolfa Rożka. Przyglądał… » więcej 2024-05-26, godz. 11:02 Damian Sikorski Projekt | Premiera albumu „Wiosna” [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Damian Sikorski – kompozytor, multiinstrumentalista oraz dziennikarz Radiowej Czwórki debiutuje jako lider własnego Projektu i autor albumu pt. Wiosna wydanego… » więcej 2024-05-26, godz. 11:58 Ewelina Flinta wróciła na scenę z nowym albumem „Mariposa” [ROZMOWA z ARTYSTKĄ, ZDJĘCIA] Aktywna na scenie od ponad dwóch dekad jako wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Ewelina Flinta po wielu latach wróciła na scenę muzyczną z nowym… » więcej 2024-05-19, godz. 11:02 Anna Rusowicz – „Dziewczyna Słońca”. Premiera albumu 25 maja 2024 [ROZMOWA z ARTYSTKĄ, ZDJĘCIA] „Dziewczyna słońca” – to tytuł najnowszej płyty Anna Rusowicz, na której znalazło się dziesięć piosenek zainspirowanych muzycznym bogactwem hippisowskiej… » więcej 2024-05-19, godz. 11:14 Weronika Włodarczyk z Akademii Sztuki w Szczecinie zaśpiewała w słynnej wiedeńskiej Musikverein [WYWIAD, ZDJĘCIA] Gośćmi programu są Weronika Włodarczyk – mezzosopranistka – studentka w klasie śpiewu dr hab. Sylwii Burnickiej-Kalischewskiej, prof. AS na Wydziale Wokalnym… » więcej 2024-05-12, godz. 09:48 Henryk Miśkiewicz | „Kakaruka” zapowiada mój najnowszy album pt. „Come Back...”. Premiera w czerwcu 2024...”… Głowa jazzowego klanu, wirtuoz saksofonów i klarnetów, kompozytor i bandleader – Henryk Miśkiewicz. Polecam gorąco spotkanie z wybitnym muzykiem przy okazji… » więcej 2024-05-12, godz. 09:45 NOWATOR z premierą utworu „Nie wierzę w marzenia” [ROZMOWA, ZDJĘCIA] » więcej 2024-04-06, godz. 09:43 Marcin Czerwiński „Czersky” | Diament i Platyna za „Brokat” [ROZMOWA z „CZERSKYM”, ZDJĘCIA] Marcin Czerwiński znany również jako „Czersky” jest autorem niecodziennego momentu dla polskiej muzyki. Temu wokaliście, producentowi i kompozytorowi… » więcej 2024-05-05, godz. 09:56 Tadeusz Olchowski proponuje album pt. „Poczekalnia” [ROZMOWA z ARTYSTĄ] Śpiewa o tym, o czym każdy człowiek prędzej czy później się przekona, że najlepiej być sobą, nie unikać trudnych wyborów i z godnością przyjmować… » więcej
12345