Radiowa Szkoła pod Żaglami
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radiowa Szkoła pod Żaglami » ARCHIWUM » ARCHIWUM - 2006

Saint Malo (PAP) - Osiemdziesięciu trzech żeglarzy wystartowało w niedzielę o godzinie 13 do słynnych, ósmych regat Route du Rhum 2006. Trasa wiedzie rumowym szlakiem z Saint Malo we Francji na Gwadelupę - wyspę w archipelagu Małych Antyli w Ameryce Środkowej.

Puck (PAP) - Żeglarze Maciej Grabowski (SEJK Pogoń Szczecin) w Laserze oraz Piotr Mrowiński i Katarzyna Szotyńska (oboje AZS Uniwersytet Warszawski) w Laserze Radialu zdobyli na Zatoce Puckiej złote medale międzynarodowych mistrzostw Polski w klasach olimpijskich. W klasie 470 zwyciężyli Patryk Piasecki (Baza Mrągowo) z Kacprem Ziemińskim (ChKŻ Chojnice) oraz Katarzyna Tylińska z Jolantą Ogap (AZS AWFiS Gdańsk), a w Tornado Piotr Kowalewski z Maciejem Kłosowiczem (JKW Poznań). W regatach rywalizowało ponad 180 żeglarzy z pięciu krajów.
Southampton (PAP) - Międzynarodowa Federacja Żeglarska (ISAF) ogłosiła listę nominowanych do nagrody Żeglarza Roku. 121 narodowych związków odda swój głos na jedną kobietę i jednego mężczyznę (bądź załogę). Jak poinformował sekretarz generalny ISAF Arve Sundheim podstawowym kryterium wyboru kandydatów były wybitne osiągnięcia w okresie od 1 września 2005 do 31 sierpnia 2006 roku. Laureatów poznamy 7 listopada na uroczystej gali w historycznej, portowej dzielnicy Helsinek, Wanha Satama.
zdjęcie: www.amundsen.pl
zdjęcie: www.amundsen.pl
Szczeciński jacht 'Stary' pokonał Przejście Północno - Zachodnie. To droga z Oceanu Atlantyckiego na Ocean Spokojny wiodąca przez lody Arktyki Kanadyjskiej i Alaski. Wraz ze 'Starym' tę samą trasę pokonał inny polski jacht - 'Nekton' z załogą polonijną z Kanady. To pierwsze tego typu przejście dwóch polskich jachtów w historii. Obie załogi przekroczyły Cieśninę Beringa w miniony wtorek o 13-tej czasu polskiego.