Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

17 kibiców Legii musi obejrzeć film Izabeli Cywińskiej "Cud Purymowy". Fot. mat. producenta
17 kibiców Legii musi obejrzeć film Izabeli Cywińskiej "Cud Purymowy". Fot. mat. producenta
Pseudokibice będą musieli obejrzeć film - tak zdecydował warszawski sąd. To kara za wykrzykiwanie antysemickich haseł podczas meczu Legii Warszawa z Widzewem Łódź.
17 kibiców Legii będzie musiało obejrzeć "Cud purymowy" w reżyserii Izabelli Cywińskiej. Sąd w uzasadnieniu wyroku tłumaczy, że skazani po seansie nie powinni już popełniać podobnych czynów.

"Cud purymowy" to historia antysemickiej rodziny Kochanowskich z Łodzi, która pewnego dnia dowiaduje się o swoich żydowskich korzeniach. W finale antysemici przechodzą na judaizm.

Oprócz przymusowego seansu kibice będą musieli przepracować społecznie dziewięć miesięcy i przekazać 20 procent wynagrodzenia Związkowi Gmin Wyznaniowych Żydowskich.
Relacja Pawła Domańskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty