Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Andrzej Duda dodał, że jest zwolennikiem "rozpoczęcia poważnej dyskusji na temat powstania środkowopomorskiego". Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Andrzej Duda dodał, że jest zwolennikiem "rozpoczęcia poważnej dyskusji na temat powstania środkowopomorskiego". Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Utworzenie województwa środkowopomorskiego jest warte rozważenia, a obecny podział to problem - mówił podczas wtorkowej wizyty w Zachodniopomorskiem Andrzej Duda.
Prezydent podczas rozmowy w Sławnie argumentował, że odległość tego miasta od obecnej stolicy województwa - 200 kilometrów - to za dużo, a mieszkańcy mają utrudniony kontakt z władzami regionu. Andrzej Duda dodał, że jest zwolennikiem "rozpoczęcia poważnej dyskusji na temat powstania środkowopomorskiego".

Kilkanaście dni temu prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, poinformował, że utworzenie nowego województwa to jeden z celów partii. Środkowopomorskie miałby składać się ze wschodnich powiatów zachodniopomorskiego i zachodnich powiatów pomorskiego.
Relacja Tobiasza Madejskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty