Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Chociaż ich liczba zmniejszyła się po wprowadzeniu porozumienia turecko-unijnego, nadal kilkadziesiąt osób dziennie przepływa przez Morze Egejskie z nadzieją na przedostanie się do innych krajów unijnych.
Na greckich wyspach znajduje się obecnie ponad 9 tysięcy migrantów - głównie na Chios, Lesbos i Samos. To Chios stało się w ostatnich miesiącach ulubionym celem przypływających z tureckiego wybrzeża. Migranci nie mieszczą się już nawet w nielegalnym obozie Suda w pobliżu morza i zaczęli rozbijać namioty poza nim, na plaży. Kilka dni temu doszło tam do interwencji policyjnej, bo namioty utrudniały działania straży przybrzeżnej.

Grecki minister do spraw migracji Janis Muzalas wyraził przekonanie, że z 60 tysięcy przebywających w tym kraju uchodźców, zostanie około 25 tysięcy. Pod warunkiem, że przetrwa unijno - tureckie porozumienie. Janis Muzalas oświadczył, że około 10 tysięcy osób zostało zakwalifikowanych do programu przesiedlenia do innych krajów unijnych, a około 7 tysięcy skorzysta z programu łączenia rodzin. Podkreślił jednocześnie, że obecnie ośmiu na dziesięciu przybywających do Grecji to migranci ekonomiczni.
Relacja Beaty Kukiel-Vraily (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty