Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Mateusz Morawiecki. Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin]
Mateusz Morawiecki. Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin]
Premier Beata Szydło złożyła rezygnację na ręce Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Fot. www.premier.gov.pl
Premier Beata Szydło złożyła rezygnację na ręce Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Fot. www.premier.gov.pl
Premier Beata Szydło złożyła rezygnację na ręce Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości - poinformowała rzeczniczka ugrupowania Beata Mazurek. Rezygnacja została przyjęta. Komitet rekomendował na stanowisko szefa rządu wicepremiera Mateusza Morawieckiego.
- Było głosowanie tajne i nie będę mówiła o kulisach naszego głosowania. Natomiast wynik głosowania jest taki, że rezygnacja pani premier została przyjęta i wskazaliśmy Mateusza Morawieckiego jako kandydata na premiera - powiedziała rzeczniczka PiS-u.

30 "za", 2 "przeciw" i jeden głos wstrzymujący się - to wyniki partyjnego głosowania, które zdecydowało o tym, że kandydatem na nowego premiera będzie Mateusz Morawiecki.

- Sytuacja międzynarodowa i sytuacja krajowa powoduje to, że przed nami są troszkę inne wyzwania - tak o powodach zmiany szefa rządu mówiła Beata Mazurek.

Politycy PiS mówią nieoficjalnie Polskiemu Radiu, ze Jarosław Kaczyński argumentował zmianę premiera przede wszystkim skomplikowaniem się sytuacji międzynarodowej. Mateusz Morawiecki ma postawić na gospodarkę, prowadzić bardziej efektywną politykę zagraniczną i ograniczyć napięcia z Unią Europejską - tłumaczą źródła Polskiego Radia.

Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości poinformowała, że władze partii chcą, by Beata Szydło pełniła ważną i eksponowaną funkcję w rządzie. - Dotychczasowa szefowa rządu jest na to otwarta - oświadczyła Beata Mazurek.

Tym eksponowanym stanowiskiem dla Beaty Szydło ma być teka wicepremiera.

"Bardzo dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia, podziękowania, za wszystkie tak dla mnie miłe Państwa wpisy. Te dwa lata były dla mnie niezwykłym czasem, a służba dla Polski i Polaków zaszczytem. Dziękuję"- napisała na Twitterze odchodząca ze stanowiska premier Beata Szydło.
Premier Beata Szydło złożyła rezygnację na ręce Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości - poinformowała rzeczniczka ugrupowania Beata Mazurek.
Relacja Karola Darmorosa/Informacyjna Agencja Radiowa

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty