Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Dokument został podpisany przez prezydentów obu państw na zakończenie rozmów Donalda Trumpa i Andrzeja Dudy w Białym Domu. Fot. J. Szymczuk/KPRP, żródło: https://www.facebook.com/notes/kancelaria-prezydenta-rp/prezydenci-polski-i-usa-podpisali-wsp%C3%B3ln
Dokument został podpisany przez prezydentów obu państw na zakończenie rozmów Donalda Trumpa i Andrzeja Dudy w Białym Domu. Fot. J. Szymczuk/KPRP, żródło: https://www.facebook.com/notes/kancelaria-prezydenta-rp/prezydenci-polski-i-usa-podpisali-wsp%C3%B3ln
Stany Zjednoczone i Polska zwiększą współpracę w zakresie obronności oraz energetyki. To najważniejsze przesłanie wspólnej deklaracji o strategicznym partnerstwie obu krajów.
Dokument został podpisany przez prezydentów obu państw na zakończenie rozmów Donalda Trumpa i Andrzeja Dudy w Białym Domu. Zgodnie z deklaracją oba kraje mają też wspólnie przeciwdziałać projektom, które - jak napisano - “zagrażają naszemu bezpieczeństwu”.

- Dużo mówiliśmy na ten temat z panem prezydentem; mówiliśmy również o zagrożeniach dla bezpieczeństwa energetycznego w Europie, dla możliwości dywersyfikacji dostaw. Niewątpliwie teraz największym zagrożeniem jest budowa Nord Stream 2 - mówił prezydent Andrzej Duda na wspólnej konferencji prasowej.

Według dokumentu, Waszyngton i Warszawa zwiększą współpracę w energetyce, przede wszystkim jeśli chodzi o zapewnienie Polsce zróżnicowanych źródeł energii.

Od ubiegłego roku Stany Zjednoczone sprzedają Polsce skroplony gaz, a amerykańscy politycy przekonują, że ilość sprzedawanego gazu mogłaby się zwiększyć. Chodzi tu o budowany przez Rosjan gazociąg Nord Stream 2.
- Dużo mówiliśmy na ten temat z panem prezydentem; mówiliśmy również o zagrożeniach dla bezpieczeństwa energetycznego w Europie, dla możliwości dywersyfikacji dostaw. Niewątpliwie teraz największym zagrożeniem jest budowa Nord Stream 2 - mówił prezydent A

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty