Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: https://niepodlegla.gov.pl/
źródło: https://niepodlegla.gov.pl/
11 listopada Polacy zaśpiewają Mazurka Dąbrowskiego od Bałtyku po Tatry. Akcja "Niepodległa do Hymnu" stanowi centralny punkt obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zgłoszono już do niej ponad 600 miejsc w kraju i za granicą. Przez cały czas napływają kolejne zgłoszenia.
W naszym regionie zaśpiewamy m.in. w Szczecinie, Stargardzie, Łobzie, Goleniowie, Świnoujściu i Gryficach.

- Mamy deklarację, że hymn będzie śpiewany m.in. na szczycie Śnieżki. 11 listopada z wieży mariackiej w Krakowie nie usłyszymy hejnału - usłyszymy hymn narodowy. Mamy też wiele deklaracji od ochotniczych straży pożarnych, które będą śpiewały w swoich wspólnotach, w swoich miejscowościach. Poza granicami zaśpiewamy m.in. w USA, Peru, Japonii, Wielkiej Brytanii, Australii... Polonia też się przyłącza do wspólnego śpiewania hymnu! - zaznaczył Kamil Wnuk, rzecznik Biura Programu "Niepodległa".

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji „Niepodległa do hymnu” jest Biuro Programu „Niepodległa”. Na stronie internetowej dostępna jest interaktywna mapa z zaznaczonymi miejscami, w których jest organizowane wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

Do wspólnego wykonania hymnu zachęca też specjalny spot. Opublikowały go na swoich oficjalnych kontach twitterowych Kancelaria Prezydenta oraz Kancelaria Premiera.
- Mamy deklarację, że hymn będzie śpiewany m.in. na szczycie Śnieżki. 11 listopada z wieży mariackiej w Krakowie nie usłyszymy hejnału - usłyszymy hymn narodowy. Mamy też wiele deklaracji od ochotniczych straży pożarnych, które będą śpiewały w swoich wspó

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty