Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Strażnicy przypominają, że huk petard źle znoszą zwierzęta. źródło: https://pixabay.com/1156808/meineresterampe/(CC0 domena publiczna)
Strażnicy przypominają, że huk petard źle znoszą zwierzęta. źródło: https://pixabay.com/1156808/meineresterampe/(CC0 domena publiczna)
Niedziela Wielkanocna jest jednym z trzech dni w roku, kiedy legalnie można używać środków pirotechnicznych. Służby apelują jednak o rozwagę przy ich używaniu.
Joanna Prasnowska ze Straży Miejskiej w Łodzi przypomina, że petardy mogą odpalać jedynie osoby dorosłe.

- Niedziela Wielkanocna, a więc czas i dzień, kiedy możemy używać materiałów pirotechnicznych zgodnie z prawem. Przy okazji należy pamiętać, że nie tylko procesja rezurekcyjna i ranek, ale też w ciągu całego dnia. Należy pamiętać, że takich materiałów używać mogą osoby pełnoletnie i trzeźwe. Jeżeli robią to dzieci, to tylko pod opieką dorosłych, a najlepiej, żeby tego nie robiły w ogóle - podkreśliła Joanna Prasnowska.

Strażnicy przypominają, że huk petard źle znoszą zwierzęta.

Zwyczaj wielkanocnych wystrzałów pojawił się w 18-tym wieku, kiedy msza została przesunięta z północy na poranek i strzelanie miało budzić świat do życia głosząc Zmartwychwstanie Pańskie.
- Niedziela Wielkanocna, a więc czas i dzień, kiedy możemy używać materiałów pirotechnicznych zgodnie z prawem. Przy okazji należy pamiętać, że nie tylko procesja rezurekcyjna i ranek, ale też w ciągu całego dnia. Należy pamiętać, że takich materiałów uży

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty