Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Sejmowa komisja zdrowia przyjęła poprawkę Prawa i Sprawiedliwości do rządowego projektu specjalnej ustawy w sprawie koronawirusa.
Poprawka PiS zakłada, że minister zdrowia w drodze obwieszczenia będzie ustalał maksymalne ceny m.in. niektórych produktów leczniczych, wyrobów medycznych oraz środków spożywczych, które mogą być wykorzystane do zwalczania koronawirusa. Bolesław Piecha z PiS mówił, że celem poprawki jest zachowanie ładu dystrybucyjnego.

Poprawka PiS zakłada, że minister zdrowia w drodze obwieszczenia będzie ustalał maksymalne ceny m.in. niektórych produktów leczniczych, wyrobów medycznych np. rękawiczek czy fartuchów oraz środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywnościowego, które mogą być wykorzystane w związku z przeciwdziałaniem COVID19.

Komisja przyjęła również poprawkę zgłoszoną przez klub Lewicy. W Sejmie rozpoczyna się drugie czytanie projektu, który przewiduje m.in. że osoby chore na chorobę zakaźną albo osoby podejrzane o zachorowanie na nią mogą podlegać obowiązkowej hospitalizacji.
Bolesław Piecha z PiS mówił, że celem poprawki jest zachowanie ładu dystrybucyjnego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty