Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. www.straz.gov.pl
Fot. www.straz.gov.pl
W środę strażacy prowadzili kontrole sanitarne w 61 punktach granicznych. Do tego W ciągu minionej doby interweniowali ponad 2 tysiące razy.
Rzecznik Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej starszy kapitan Krzysztof Batorski powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że strażacy pomagają między innymi w pomiarze temperatury u osób przekraczających granicę. Ponadto w 182 miejscach przy szpitalach utworzone są polowe izby przyjęć, przy których w ciągu ostatniej doby służbę pełniło 250 ratowników. Inne działania jednostek ochrony przeciwpożarowej związane z walką z koronawirusem polegały głównie na dowożeniu pakietów żywnościowych i leków do osób objętych kwarantanną.

Starszy kapitan Krzysztof Batorski dodał, że w ostatnim czasie rośnie liczba pożarów lasów i traw. W związku z tym Państwowa Straż Pożarna wspólnie z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji i Lasami Państwowymi prowadzą kampanię "Stop pożarom traw".

- W większości obszarów leśnych występuje duże zagrożenie pożarowe. Należy zachować zwiększoną ostrożność, a najlepiej w lesie się nie pojawiać, zwłaszcza, że mamy teraz akcję "Zostań w domu - mówił Krzysztof Batorski.

W ciągu minionej doby strażacy interweniowali ponad 2 tysiące razy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty