Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

- Chodzi o to, by w jak największym zakresie zabezpieczyć granicę - powiedział rzecznik rządu. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
- Chodzi o to, by w jak największym zakresie zabezpieczyć granicę - powiedział rzecznik rządu. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Rzecznik rządu, Piotr Mueller poinformował, że nowe ograniczenia związane z epidemią koronawirusa obejmą także osoby "małym ruchu granicznym". Będzie to istotne przede wszystkim dla Polaków pracujących za granicą.
Piotr Mueller zaznaczył, że do tej pory "mały ruch graniczny" nie był objęty przepisami o kwarantannie.

- Teraz te zmiany wchodzą w życie, w związku z tym daliśmy kilkudniowy okres przejściowy, tak aby te osoby mogły zdecydować czy zostają w miejscach pracy po tamtej stronie granicy, czy jednak zostają w kraju i tutaj będą mieszkali i podejmowali inne obowiązki. Chodzi o to, by w jak największym zakresie zabezpieczyć granicę - powiedział rzecznik rządu.

Podkreślił jednocześnie, że kierowcy ciężarówek nadal będą wyłączeni z przepisów o kwarantannie. Ma to zapewnić niezakłócone dostawy.

W piątek - kolejne posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Wśród tematów m.in. sytuacja na przejściach granicznych.
- Chodzi o to, by w jak największym zakresie zabezpieczyć granicę - powiedział rzecznik rządu.
Mueller odkreślił, że kierowcy ciężarówek nadal będą wyłączeni z przepisów o kwarantannie. Ma to zapewnić niezakłócone dostawy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty