Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
W czwartek rząd ma przedstawić informacje w sprawie tego, co dalej z ograniczeniami, które wprowadzono, by powstrzymać rozprzestrzenianie się w Polsce koronawirusa.
Kończy się bowiem okres obowiązywania zaleceń nałożonych przed miesiącem.

Rząd ma przekazać decyzję dotyczącą tego, jak w tym roku będą wyglądały egzaminy: maturalny i ósmoklasistów.

Pojawią się nowe zalecenie w sprawie noszenia maseczek. Minister zdrowia Łukasz Szumowski mówił, że osoby, które przechodzą koronawirusa bezobjawowo, dzięki stosowaniu maseczek nie zarażają innych. Dodał, że stosowanie masek ochronnych nie chroni noszącego przed zakażeniem wirusem.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zaapelował po raz kolejny o pozostanie w domach na Święta.

Rząd nie przewiduje nowych, drastycznych obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa - zapowiada Łukasz Szumowski. Minister powiedział, że dotąd wprowadzone obostrzenia pokazują, że nastąpiła redukcja przewidywanych przypadków zachorowania, których bez ograniczeń mogło być nawet 25 tysięcy. - Mamy pięciokrotnie mniej niż mogliśmy mieć, gdybyśmy żyli normalnie, spotykali się, więc są to obostrzenia, które są skuteczne, przynajmniej w części - mówił minister zdrowia. Dodał, że gdyby ograniczenia zostały "uwolnione" na okres wielkanocny, przyrost przypadków zachorowań byłby większy o nawet 30-40 procent więcej.
Relacja Karola Surówki (IAR).
Rząd nie przewiduje nowych, drastycznych obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa - zapowiada Łukasz Szumowski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty