Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Na Jasnej Górze dwudniowe uroczystości związane z setną rocznicą urodzin świętego Jana Pawła II zainaugurowała msza święta przed Cudownym Obrazem Matki Bożej.
Eucharystii przewodniczył generał zakonu paulinów, ojciec Arnold Chrapkowski. Podczas homilii przywołał papieża jako wielkiego świadka wiary.

- W setną rocznicę urodzin przypominamy sobie nie tylko niezwykłą postać, ale - nade wszystko - wielkiego świadka wiary, człowieka, który swoim życiem i posługą zmienił oblicze świata - mówił o. Chrapkowski.

Przełożony generalny zakonu paulinów przypomniał, że papież to przede wszystkim człowiek zawierzenia Maryi.

Ojciec Arnold Chrapkowski podkreślił, że choć od śmierci papieża Polaka minęło już piętnaście lat, to jego nauczanie i przykład życia wciąż są aktualne, a święty Jan Paweł II wciąż do nas przemawia.

We mszy świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu udział wziął m.in. minister Adam Kwiatkowski, który w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy odczytał list skierowany do paulinów i przybywających do Sanktuarium pielgrzymów.

Na świętowanie setnych urodzin Jana Pawła II składa się modlitwa dziękczynna i koncert "Cała Polska śpiewa dla Jana Pawła II", który rozpocznie się o godz. 17.30 w bazylice jasnogórskiej.

Odbywać się będzie bez udziału publiczności, transmisja w TVP 1.
- W setną rocznicę urodzin przypominamy sobie nie tylko niezwykłą postać, ale, nade wszystko, wielkiego świadka wiary, człowieka, który swoim życiem i posługą zmienił oblicze świata - mówił o. Chrapkowski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty