Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

W poniedziałek prezydent z małżonką odwiedzili także Muzeum - Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. źródło: prezydent.pl
W poniedziałek prezydent z małżonką odwiedzili także Muzeum - Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. źródło: prezydent.pl
W stulecie urodzin św. Jana Pawła II, ambasador Rzeczypospolitej przy Watykanie Janusz Kotański złożył wieniec na grobie papieża Polaka w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy. Wcześniej w tym samym miejscu uroczystą mszę św. odprawił papież Franciszek.
Ambasador Janusz Kotański w rozmowie z Polskim Radiem podkreślił, że św. Jan Paweł II był największym z rodu Polaków. "Przed chwilą złożyłem wieniec w imieniu pana prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy. Co my, Polacy, możemy czuć w tym wspaniałym dniu? Dumę. Całemu światu dał miłość, dał miłosierdzie. A nam dał wolność" - mówił dyplomata.

Ambasador przypomniał, że Jan Paweł II podczas swoich pielgrzymek w Polsce wielokrotnie apelował, żebyśmy nie zapomnieli o wielkim dziedzictwie, jakim jest Polska. Dodał, że dzisiejszy dzień to świetna okazja, by zrobić rachunek sumienia, co uczyniliśmy z tym dziedzictwem.

W poniedziałek o godzinie 18:30 w kościele polskim im. św. Stanisława w Rzymie zostanie odprawiona uroczysta msza. Homilię wygłosi jeden z najbliższych współpracowników polskiego papieża kard. Zenon Grocholewski.
Relacja Piotra Kowalczuka [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty