Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Metropolita szczecińsko-kamieński będzie w poniedziałek przewodniczył mszy św. w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.
W kościele św. Jana Pawła II, który znajduje się na terenie parafii św. Antoniego na szczecińskim Warszewie abp Andrzej Dzięga odprawi o 18 mszę św. dziękczynną za życie i pontyfikat Ojca Świętego.

- Będziemy dziękować w tej liturgii za dar pontyfikatu, 27 lat, jednego z najdłuższych pontyfikatów w historii Kościoła, za dar jego nauczania, za dar jego świadectwa wiary, jego hartu ducha i świadectwa zmagania się z cierpieniem - mówi ks. dr Sławomir Zyga, kanclerz Kurii Metropolitalnej w Szczecinie.

Pierwszą mszę św. w nowym kościele na Warszewie odprawiono w grudniu ubiegłego roku. - Warszewo to szczególne miejsce na mapie demograficznej Szczecina, bo to chyba dzielnica, która najbardziej demograficznie, dynamicznie się rozwija. Brakowało w niej odpowiedniej świątyni. W listopadzie 2015 roku rozpoczęto pierwsze prace na placu kościelnym, aby dziś cieszyć się właściwym budynkiem kościoła - mówi ks. Zyga.

W dzisiejszej liturgii udział wezmą delegacje władz województwa i miasta, przedstawiciele szczecińskich uczelni, kultury, służby zdrowia, Caritasu, szkół katolickich noszących tytuł Świętego Papieża, młodzieży z fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, budowniczy i ofiarodawcy nowego kościoła.
Będziemy dziękować w tej liturgii za dar pontyfikatu - mówi ks. dr Sławomir Zyga, kanclerz Kurii Metropolitalnej w Szczecinie.
Pierwszą mszę św. w nowym kościele na Warszewie odprawiono w grudniu ubiegłego roku.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty