Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Prezydent Andrzej Duda. źródło: www.prezydent.pl.
Prezydent Andrzej Duda. źródło: www.prezydent.pl.
Sesja pytań i odpowiedzi z Andrzejem Dudą online rozpoczęła się po godzinie 18:00 w czwartek na fanpage'u prezydenta w serwisie Facebook i trwała prawie 1,5 godziny.
Internauci już kolejny raz mieli możliwość zadawania pytań w komentarzach pod wpisem.

Pierwsze pytanie zadała internautka Lena. Pytała, "co prezydent sądzi o wyjazdach zagranicznych". Andrzej Duda odpowiedział, że przede wszystkim granice muszą zostać otwarte, co zależy także od krajów, dokąd Polacy chcieliby pojechać na wakacje.

Prezydent powiedział, że chciałby, by granice stały przed nami otwarte "zwłaszcza w strefie Schengen" i spodziewa się, że podobnie chcą kraje turystyczne."Delikatnie będę namawiać do wakacji krajowych" - powiedział Andrzej Duda.

Prezydent dodał, że liczy na otwarcie granic także dlatego, że wiele wizyt dyplomatycznych i spotkań międzynarodowych musiało zostać przełożonych.

Andrzej Duda był pytany przez internautę o zmiany prawne, które pozwolą lepiej chronić osoby starsze. Prezydent odpowiedział, że w jego kancelarii od roku toczą się prace nad systemem opieki dla seniorów.

Prezydent podkreślał, że premier Mateusz Morawiecki wraz z Ministrem Zdrowia Łukaszem Szumowskim wprowadzali ograniczenia związane z epidemią koronawirusa właśnie po to, by chronić osoby starsze. Jak dodał w porównaniu z innymi krajami skala zgonów wśród seniorów "nie była duża".
Relacja Przemysława Lisa [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty