Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. prezydent.pl
Fot. prezydent.pl
Prezydent Andrzej Duda wyraził nadzieję, że wybory prezydenckie zostaną przeprowadzone w możliwie jak najbliższym terminie.
Podczas internetowej sesji pytań i odpowiedzi na Facebooku prezydent Andrzej Duda przypomniał, że wybory nie obyły się 10 maja, między innymi, z powodu pandemii koronawirusa.

- Zagrożenie było i jest realne, oczywiście ono jest znacznie mniejsze niż to z czym mieliśmy do czynienia miesiąc temu czy dwa miesiące temu, ale mimo wszystko taka sytuacja była jaka była. Pewnie, że żałuję, że wybory się nie odbyły, ale wierzę w to, że spokojnie je przeprowadzimy w terminie, który wyznaczy marszałek Sejmu - mówił prezydent Duda.

W Senacie trwają prace nad ustawą wyborczą. Ustawa przyjęta przez Sejm 12 maja wprowadza mieszany sposób głosowania. Wyborca będzie mógł iść oddać głos tradycyjną metodą, czyli do lokalu wyborczego. Jeśli jednak ktoś postanowi głosować korespondencyjnie będzie również miał taką możliwość.

Propozycja głosowania mieszanego ma związek z epidemią koronawirusa.
- Pewnie, że żałuję, że wybory się nie odbyły, ale wierzę w to, że spokojnie je przeprowadzimy w terminie, który wyznaczy marszałek Sejmu - mówił prezydent Duda.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty