Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Jak wynika z najnowszego sondażu "Politbarometer" przeprowadzonego przez telewizję ZDF zdecydowana większość Niemców w okresie epidemii bardziej martwi się negatywnymi konsekwencjami ekonomicznymi, niż własnym zdrowiem.
Z badań wynika, że większość obywateli dobrze ocenia działania obecnego rządu w walce z "koronakryzysem".

Aż 61 procent Niemców stwierdziło, że bardziej niż o własne zdrowie, obawia się załamania gospodarczego. Tylko 33 procent postawiło zdrowie na pierwszym miejscu. Jednocześnie 12 procent Niemców jest zdania, że pandemia wyjątkowo negatywnie wpłynie na ich sytuację materialną.

86 procent wyraziło przekonanie, że tak nie będzie. Prawie sześćdziesiąt procent popiera działania niemieckiego rządu w walce "koronakryzysem". Jak wynika z sondażu, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, to CDU/CSU uzyskałoby 39 procent głosów, Zieloni - 19 procent, a SPD - 15 procent. Notowania pozostałych partii spadły.

Sondaż przeprowadzono pomiędzy 26 i 28 maja na reprezentatywnej grupie 1377 dorosłych obywateli.
Relacja Waldemara Maszewskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty