Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Przemysław Gołyński [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Gołyński [Radio Szczecin]
Duńskie władze z powodu pandemii koronawirusa odradzają swoim obywatelom podróże do Szwecji. Pomimo tego Duńczycy coraz częściej decydują się spędzić weekend w sąsiedniej Skanii. Czasami wyjazdy kończą się zachorowaniami na COVID-19.
Weekendowym wypadom do Malmö sprzyja słoneczna pogoda, niższe ceny oraz nieprzerwanie otwarta granica Szwecji. W piątek przez most nad Sundem z Danii do Szwecji wjechało ponad 14 tysięcy samochodów.

- W Malmö zrobimy zakupy, będziemy się opalać i skorzystamy z klubu fitness. Oczywiście jesteśmy świadomi ryzyka zarażenia się koronawirusem, ale nie wydaje nam się, aby było ono duże - mówiła w szwedzkiej telewizji turystka z Danii.

Dyrektor liceum w duńskim Roskilde zawiesił w poniedziałek na dwa tygodnie zajęcia w szkole po tym, jak u pięciu uczniów po powrocie z wycieczki ze Szwecji stwierdzono zakażenie koronawirusem.

Duńskie ministerstwo spraw zagranicznych wciąż zaleca swoim obywatelom powracającym ze Szwecji, aby poddali się dobrowolnej 14-dniowej kwarantannie.

Na COVID-19 zmarło w Szwecji do tej pory ponad 4400 osób. W Danii prawie 8 razy mniej.
Relacja Przemysława Gołyńskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty