Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Rafał Trzaskowski. Fot. Wojciech Zagaj [Radio Szczecin/Archiwum]
Rafał Trzaskowski. Fot. Wojciech Zagaj [Radio Szczecin/Archiwum]
Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała w sobotę w nocy kandydaturę Rafała Trzaskowskiego w tegorocznych wyborach prezydenckich.
Jak powiedział podczas briefingu prasowego w Rybniku prezydent Warszawy i kandydat KO na prezydenta Polski, Komisja przeliczyła 100 tysięcy z niemal dwóch milionów zebranych podpisów.

Rafał Trzaskowski podkreślił, że podpisy udało się zgromadzić w rekordowym czasie. - Zebrano prawie dwa miliony podpisów w pięć dni, co stanowi absolutny rekord, także wielkie podziękowania. Teraz przechodzimy do drugiego etapu kampanii, gdzie znowu rządzący będą nam rzucać kłody pod nogi, mniej pieniędzy na kampanię, co chwilę pojawiające się różnego rodzaju pomysły, jak ograniczać nam możliwości. Czym więcej nas atakują, tym jesteśmy silniejsi, damy sobie wszyscy rade. Natomiast jeszcze raz wielka prośba do wszystkich o pełne zaangażowanie przez te najbliższe tygodnie - dodał Trzaskowski.

W zarządzonych na 28 czerwca wyborach o urząd prezydenta ubiegać się będzie 11 kandydatów. Zagłosować będzie można na Roberta Biedronia, Krzysztofa Bosaka, Andrzeja Dudę, Szymona Hołownię, Marka Jakubiaka, Władysława Kosiniaka-Kamysza, Mirosława Piotrowskiego, Pawła Tanajno, Rafała Trzaskowskiego, Waldemara Witkowskiego i Stanisława Żółtka.
- Natomiast jeszcze raz wielka prośba do wszystkich o pełne zaangażowanie przez te najbliższe tygodnie - dodał Trzaskowski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty