Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. https://twitter.com/SMWarszawa
Fot. https://twitter.com/SMWarszawa
Autobus linii 186 spadł z wiaduktu na moście Grota Roweckiego nad Wisłostradą. Najbardziej prawdopodobną przyczyną wypadku było - według policji - zasłabnięcie kierowcy.
W wypadku autobusu miejskiego zginęła jedna osoba, a 23 zostały poszkodowane. 17 z nich trafiło do szpitali - informował na konferencji służb wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł. Dodał, że kierowca, który także został ranny, był trzeźwy.

Autobusem jechało 40 osób. W akcji ratunkowej brało udział ponad 60 strażaków z 20 zastępów i 11 załóg karetek.

- Autobus uderzył w bariery na rozwidleniu dwóch pasów jedni - mówi Karol Kierzkowski, rzecznik mazowieckiej straży pożarnej. - Jedna część autobusu została na S8 a przód spadł kilka metrów niżej na Wisłostradę.

Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski powiedział, że wśród poszkodowanych w wypadku autobusu jest dwoje nieletnich. Pacjenci trafili do szpitala pediatrycznego.

Według Zarządu Warszawskiego Transportu Miejskiego, do wypadku doszło przed godziną 13.00.

Autobus jechał z Bródna w kierunku Żoliborza. Na miejscu przy podnoszeniu autobusu pracują strażacy. Prowadzone są również prace nad wypompowaniem paliwa z zasilanego gazem pojazdu.

Prezydent Andrzej Duda zwrócił się do szefów resortów spraw wewnętrznych i administracji oraz zdrowia w sprawie wypadku autobusu w Warszawie.

"Dramatyczny wypadek na moście Grota-Roweckiego w Warszawie. Autobus przegubowy spadł z mostu. Jest wiele ofiar. Na miejscu trwa akcja ratownicza, są wszystkie służby. Poprosiłem ministra M. Kamińskiego i ministra Ł. Szumowskiego o szczególną pieczę nad niesieniem pomocy poszkodowanym" - napisał prezydent na Twitterze.

Bierzemy pod uwagę różne hipotezy - mówi rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji, nadkomisarz Sylwester Marczak.

- Najbardziej prawdopodobna to zasłabnięcie kierowcy. Najważniejsze jest to, żeby zebrać wszystkie informacje. Działania są koordynowane ze strony prokuratury - powiedział.

Na miejsce wypadku przybył także prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który przerwał kampanię wyborczą.

W wypadku autobusu miejskiego zginęła jedna osoba, a 23 zostały poszkodowane. 17 z nich trafiło do szpitali - informował na konferencji służb wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.
- Autobus uderzył w bariery na rozwidleniu dwóch pasów jedni - mówi Karol Kierzkowski, rzecznik mazowieckiej straży pożarnej.
Relacja Agnieszki Drążkiewicz (IAR).
Wiktor Paul z Zarządu Warszawskiego Transportu Miejskiego poinformował IAR o szczegółach.
- Najbardziej prawdopodobna to zasłabnięcie kierowcy. Najważniejsze jest to, żeby zebrać wszystkie informacje. Działania są koordynowane ze strony prokuratury - powiedział.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty