Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Głos w niedzielnych wyborach prezydenckich będzie się liczył, jeśli oddamy go na ważnej karcie do głosowania - przypomniała szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak.
Zaznaczyła, że w lokalu wyborczym należy zwrócić uwagę na wygląd karty do głosowania: - Dwa różne nazwiska, dwóch kandydatów, którzy przeszli do drugiej tury. Karta ma ścięty prawy górny róg. Jest to niezbędne dla wyborców niepełnosprawnych, którzy głosują przy pomocy nakładki w alfabecie Braille'a - tłumaczy Pietrzak.

Jak dodała Magdalena Pietrzak, na ważnej karcie muszą się też znaleźć dwie pieczęcie: - Pieczęć Państwowej Komisji Wyborczej jest wydrukowana, natomiast druga, mniejsza pieczęć, to jest pieczęć Obwodowej Komisji Wyborczej, one mogą być w różnym kolorze. Prośba do wyborców: po otrzymaniu karty, trzeba sprawdzić czy pieczęć Obwodowej Komisji się na tej karcie znajduje. Tylko taka karta będzie kartą ważną.

Inaczej jest za granicą. Karta nie ma ściętego rogu, a zamiast pieczątki PKW jest pieczęć ambasady lub konsula i może być ona odciśnięta.
- Karta ma ścięty prawy górny róg. Jest to niezbędne dla wyborców niepełnosprawnych, którzy głosują przy pomocy nakładki w alfabecie Braille’a - tłumaczy Pietrzak.
Jak dodała Magdalena Pietrzak, na ważnej karcie muszą się też znaleźć dwie pieczęcie: - Pieczęć Państwowej Komisji Wyborczej jest wydrukowana, natomiast druga, mniejsza pieczęć to jest pieczęć Obwodowej Komisji Wyborczej, ona może być w różnym kolorze.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty