Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Komenda Główna Policji informuje, że od początku trwania ciszy wyborczej do 6:00 rano odnotowała 47 incydentów związanych z jej łamaniem.
Jak powiedział podkomisarz Antoni Rzeczkowski z KGP, większość dotyczyła plakatów wyborczych. "Mowa tutaj o 39 wykroczeniach i ośmiu przestępstwach. Większość z tych incydentów dotyczyła zrywania plakatów wyborczych czy też umieszczania na nich obraźliwych napisów. Mówimy tutaj o kilku miejscowościach, między innymi o Gorzowie Wielkopolskim, Milanówku pod Warszawą czy też o Białymstoku" - powiedział podkomisarz Antoni Rzeczkowski.

Jak przypomniał, łamanie ciszy wyborczej jest karane. "Pamiętajmy, że grozi nam grzywna od 20 złotych do nawet 5 tysięcy złotych. Wszelkie naruszenia ciszy wyborczej należy zgłaszać na policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112" - dodał Antoni Rzeczkowski.

Cisza wyborcza trwa do godziny 21:00 w niedzielę, o ile nie zostanie przedłużona przez Państwową Komisję Wyborczą. W tym czasie nie można agitować na rzecz żadnego z kandydatów, nielegalne jest też publikowanie sondaży.
Jak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej podkomisarz Antoni Rzeczkowski z KGP, większość dotyczyła plakatów wyborczych.
Podkomisarz Antoni Rzeczkowski przypomniał, że łamanie ciszy wyborczej jest karane.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty