Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Wybory prezydenckie w 2020 roku, mimo pandemii, zakończyły się sukcesem frekwencyjnym.
Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak podziękował za to milionom wyborców.

Głosowanie przebiegało spokojnie. Przewodniczący PKW przekazał, że żadna z obwodowych komisji wyborczych nie podjęła uchwały o przedłużeniu głosowania.

- Drodzy wyborcy mogą już odpocząć. Natomiast, zwracam się z prośbą do członków przeszło dwudziestu siedmiu tysięcy komisji wyborczych, którzy - jestem pewien - że przystąpią do rzetelnego i sprawnego ustalenia wyników głosowania. Wiemy, że są już zmęczeni, ale jeszcze trzeba dobrych kilka godzin ciężko pracować - mówił Marciniak.

Sylwester Marciniak poinformował także, że kolejną konferencję Komisja zwoła wtedy, gdy otrzyma protokoły ze wszystkich obwodowych komisji wyborczych. O jej terminie powiadomi na co najmniej godzinę przed jej rozpoczęciem.

Sędzia Sylwester Marciniak dodał, że być może już jutro PKW uda się podać ostateczne wyniki.

Przewodniczący PKW przypomniał, że jeśli chodzi o protokoły głosowania z obwodów za granicą, Komisja czeka na nie maksymalnie 48 godzin od zamknięcia lokali wyborczych, czyli do wtorku do 21:00, a w zależności od czasu lokalnego, maksymalnie 23:00.

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda ma 51 procent poparcia, a jego rywal Rafał Trzaskowski - 49 procent - wynika z sondażu late poll dla TVP, TVN i Ipsosu z 90 procent komisji wyborczych.
- Wiemy, że są już zmęczeni, ale jeszcze trzeba dobrych kilka godzin ciężko pracować - mówił Marciniak.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty