Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: prezydent.pl
źródło: prezydent.pl
Będę prezydentem polskich spraw - deklarował prezydent Andrzej Duda w dniu inauguracji na drugą kadencję głowy państwa.
W czwartek w Warszawie prezydent złożył przysięgę i wygłosił orędzie przed Zgromadzeniem Narodowym. Andrzej Duda zachęcał wszystkie ugrupowania polityczne, by w kluczowych dla kraju sprawach wzniosły się ponad partyjne interesy.

W inauguracyjnym orędziu prezydent Andrzej Duda wrócił do głoszonej w kampanii idei koalicji polskich spraw, spraw najważniejszych, w których - jak mówił - politycy powinni współpracować ponad podziałami.

- Rodzina, bezpieczeństwo, praca, inwestycje i godność - te pięć polskich spraw symbolizuje Polskę która potrafi połączyć tradycję z nowoczesnością - mówił prezydent Duda.

Taki właśnie model rozwoju chce realizować prezydent, podkreślając jednak, że zadanie na teraz to wyjście z kryzysu wywołanego pandemia. Jedną z recept inwestycje publiczne.

- Potrzebujemy przedsięwzięć wielkich. Centralny Port Komunikacyjny, rozbudowa gazoportu w Świnoujściu czy przekop Mierzei Wiślanej, ale potrzebne są też inwestycje lokalne - dodał Duda.

Prezydent wzywał, by współpraca polityczna skutkowała także poprawą relacji społecznych. Niezwykle ważne jest to, aby niezależnie od różnic zawsze potrafić podać oponentowi rękę podkreślał Andrzej Duda.
Relacja Karola Darmorosa [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty