Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Ratownicy WOPR apelują o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą. W Polsce utonęły w piątek dwie osoby. W sumie od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała 230 utonięć.
Prezes Bieszczadzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Artur Szymański mówi o wciąż powtarzających się błędach pływających osób.

- Najcięższą rzeczą jest to, że przy takiej pięknej pogodzie po dłuższym czasie spędzonym na rowerku, to każdy chce się ochłodzić i wyskakuje na środku jeziora do wody. I to jest bardzo nieodpowiedzialne zachowanie. Umiejętności pływackie są różne i nie każdy sobie zdaje sprawę, że w danej sytuacji może sobie nie poradzić. Nie należy pływać po alkoholu, nie pływać po posiłku, to są takie standardy, które co roku powtarzamy - tłumaczy Szymański.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina o tym, aby pływać tylko w wyznaczonych miejscach, zakładać kapoki w łódce i na kajaku, nie wchodzić do wody po alkoholu, stosować się do poleceń ratowników.
- Nie należy pływać po alkoholu, nie pływać po posiłku, to są takie standardy, które co roku powtarzamy - tłumaczy Szymański.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty