Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro odniósł się do sobotniego wpisu Komisarza ds. Praw Człowieka Rady Europy. Dunja Mijatović na swoim profilu społecznościowym zaapelowała o zwolnienie z aresztu aktywisty LGBT Michała Sz. Jednocześnie zakwestionowała istnienie wolności słowa w Polsce.
Michał Sz. został aresztowany dwa dni temu za napaść w Warszawie na furgonetkę prywatnej fundacji i pobicie jej kierowcy. W piątek sąd zastosował wobec niego dwumiesięczny areszt.

"Gdyby Panią przemocą wyrzucił ktoś z samochodu, pobił a w samochodzie koła przebił nożem, uzna Pani, że aresztowanie sprawcy przez sąd to zamach na wolność?" - napisał na swoim profilu Zbigniew Ziobro. "Niech się Pani wstydzi swojego apelu w obronie agresora i przeprosi bezbronnego człowieka, pobitego przez aktywistę LGBT!" - dodał minister sprawiedliwości i prokurator generalny.

W sobotę 48 uczestników nielegalnego zgromadzenia w obronie Michała Sz. usłyszało zarzuty czynnego udziału w zbiegowisku. Pięć osób usłyszało dodatkowe zarzuty uszkodzenia radiowozu i naruszenia nietykalności policjanta.

Dodaj komentarz 5 komentarzy

Jak nazwać kogoś, kto popiera popełnianie przestępstw? Polska to kraj prawa i niech tak pozostanie, a jeśli ktoś lubi popełniających czyny zabronione, niech liczy się ze sprzeciwem wobec takich postaw!
Bardzo dobra odpowiedź Ministra Sprawiedliwości i takiej postawy oczekuję również od MSZ i Premiera. Nie może dalej być tak że Komisarz Unijny nie mający dostępu do materiałów sądowych wyraża swój osąd. Do tego wszystkiego obrońca Michała Sz. z tytułem profesora mówi że " dotychczas nie miał możliwości kontaktu ze swoją klientką". Z jakim towarzystwem mamy do czynienia ?! Czy kiedykolwiek "ten aktywista" podjął prawne i medyczne kroki w celu zmiany płci ?? Tęczowa flaga to teraz świetny sposób na życie dla wielu ludzi i co ciekawe bardzo młodych ; korniki nie są już tak medialne, mierzeja wiślana żyje swoimi planami ... więc tęcza ; zwłaszcza że nie jest ta robota opodatkowana dzięki PIS ! Karać bezwzględnie każde chuligańskie zachowania bez względu na orientację seksualną , przynależność polityczną czy przekonania religijne ; na tym polega Demokracja !!
Podobne agresywne odzywki padały że strony Urbana pod adresem m.in. Reagana po akcjach pacyfikacyjnych ZOMO.
Czasy się zmieniaja, a retoryka reżimów ta sama
To takie prawo które Prezes na nowogrodzkiej ustala !
Nie wie kobiecina o czym bredzi, ale nos musi wcisnąć gdzie nie trzeba. Nie odpuszczać lewicowej ignorantce na krok.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty