Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Od środy obowiązują nowe zasady dotyczące kwarantanny. Fot. pixabay.com / Engin_Akyurt (CC0 domena publiczna)
Od środy obowiązują nowe zasady dotyczące kwarantanny. Fot. pixabay.com / Engin_Akyurt (CC0 domena publiczna)
Od soboty tylko trzy powiaty w Polsce będą miały zaostrzony rygor sanitarny obowiązujący w strefie żółtej. Po raz pierwszy żaden z powiatów nie znalazł się w strefie czerwonej, czyli o najbardziej restrykcyjnych zasadach sanitarnych.
Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę powiatów w czerwonej i żółtej strefie obostrzeń.

Od soboty, w całym kraju, tylko trzy powiaty będą w strefie żółtej zaostrzonego rygoru sanitarnego - powiedział na konferencji prasowej wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. - Powiat limanowski w województwie małopolskim został przeniesiony ze strefy czerwonej. Powiat tatrzański ponownie trafił na listę żółtą ze strefy zielonej, w województwie wielkopolskim powiat gostyński. Jest to nowy powiat na liście - mówił Kraska.

Wiceminister Waldemar Kraska poinformował też o tak zwanej liście alertów. - Może w następnym tygodniu znajdą się te powiaty w strefie żółtej lub czerwonej. To są: w województwie opolskim powiat kluczborski, powiat nowotarski w Małopolsce, powiat aleksandrowski w województwo kujawsko-pomorskim, powiat głubczycki w Opolskiem i powiat myślenicki w województwie małopolskim - powiedział Kraska.

Od początku epidemii w Polsce potwierdzono 72 453 infekcje koronawirusem. Wyzdrowiało 58 069 osób.
Relacja Barbary Góry (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty