Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. twitter.com/PremierRP
Fot. twitter.com/PremierRP
Premier Mateusz Morawiecki wyraził przekonanie, że Grupa Wyszehradzka będzie w nadchodzących latach motorem wzrostu gospodarczego w Europie i poprzez swój wzrost gospodarczy będzie pomagać jej odbudować się po kryzysie wywołanym przez epidemię koronawirusa.
Na konferencji po spotkaniu z premierami państw Grupy Wyszehradzkiej w Lublinie - premierem Czech - Andrejem Babiszem, Węgier - Viktorem Orbanem i Słowacji - Igorem Matovicem - Mateusz Morawiecki mówił, że jednym z tematów rozmów była kwestia "odpowiedzi Europy" na epidemię koronawirusa i jej gospodarcze skutki.

Przywódcy zastanawiali się, w jaki sposób najlepiej organizować europejską i wyszehradzką odpowiedź na epidemię - tak, żeby nie doprowadzić do kolejnego lockdownu.

- To jest nasza wspólna intencja - bardzo mocno chcę ją podkreślić - nie chcemy zamykać gospodarki. Ale jednocześnie podchodzimy do epidemii z pokorą i dlatego będziemy jak najlepiej koordynować nasze działania tak, żeby gospodarka była tą rozpędzoną lokomotywą, która będzie pomagać nam wyjść z kryzysu - mówił szef polskiego rządu.

Rozmowy premierów państw Grupy Wyszehradzkiej w Lublinie były drugim spotkaniem wysokiego szczebla podczas polskiej prezydencji w grupie V4. Poprzednie odbyło się 3 lipca w Warszawie i symbolicznie zainaugurowało polskie przewodnictwo.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty