Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Minister Błaszczak przypomniał, że w ramach umowy wojsko otrzyma 60 pojazdów i amunicję. Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin/Archiwum]
Minister Błaszczak przypomniał, że w ramach umowy wojsko otrzyma 60 pojazdów i amunicję. Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin/Archiwum]
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powiedział w Programie 1 Polskiego Radia, że jego resort, zawsze, gdy jest to możliwe, kieruje zamówienia do polskiego przemysłu zbrojeniowego.
W poniedziałek MON podpisało kolejną umowę z Polską Grupą Zbrojeniową.

Minister Błaszczak przypomniał, że w ramach umowy wojsko otrzyma 60 pojazdów i amunicję. - To są transportery do transportu obsługi rakiet kierowanych "Spike". Ale nie tylko, bo również podpisane zostały umowy w sprawie kupienia amunicji dla Wojska Polskiego. Tam, gdzie jest to możliwe zawsze kierujemy zamówienia do polskiego przemysłu zbrojeniowego. W ubiegłym roku ponad 60 proc. zamówień Ministerstwa Obrony Narodowej zostało skierowanych do polskiego przemysłu zbrojeniowego - przekonywał Błaszczak.

W zeszłym roku - jak przypomniał minister - wartość sprzętu zakupionego dla armii od Polskiej Grupy Zbrojeniowej przekroczyła 6,8 miliarda złotych.
- W ubiegłym roku ponad 60 proc. zamówień Ministerstwa Obrony Narodowej zostało skierowanych do polskiego przemysłu zbrojeniowego - przekonywał Błaszczak.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty