Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Ursula von der Leyen. Fot. www.europarl.europa.eu
Ursula von der Leyen. Fot. www.europarl.europa.eu
Zwiększenie redukcji emisji dwutlenku węgla, propozycja płacy minimalnej w całej Unii, usprawnienie podejmowania decyzji i krytyka tego, co dzieje się za wschodnią granicą - o tym między innymi mówiła przewodnicząca Komisji w Europarlamencie.
Ursula von der Leyen wygłosiła orędzie o stanie Unii na sesji plenarnej.

Orędzie szefowej Komisji Europejskiej trwało ponad godzinę. Większość przemówienia Ursula von der Leyen poświęciła pandemii, a później sprawom klimatu. Zaproponowała podwyższenie celu redukcji emisji dwutlenku węgla z 40 proc. do co najmniej 55 w 2030 roku.

W 50. minucie przemówienia przeszło do Spraw Zagranicznych, nawiązując do próby otrucia Aleksieja Nawalnego skrytykowała tych, którzy opowiadają się za zbliżeniem z Rosją.

- Widzieliśmy ten sam model postępowania w Gruzji, na Ukrainie czy w Syrii i ingerowania w wybory na świecie. To się nie zmieni i nie zmieni tego żaden gazociąg - mówiła von der Leyen.

To nawiązanie do budowy Nord Stream 2 i aluzja pod adresem władz m.in. w Berlinie, które do tej pory zdawały się tłumaczyć, że możliwa jest zmiana zachowania Rosji poprzez współpracę z nią.
Relacja Beaty Płomeckiej [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty