Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Podpisanie deklaracji w sprawie polsko-litewskiego partnerstwa strategicznego oraz ws. Białorusi. źródło: https://twitter.com/PremierRP.
Podpisanie deklaracji w sprawie polsko-litewskiego partnerstwa strategicznego oraz ws. Białorusi. źródło: https://twitter.com/PremierRP.
Premierzy Polski i Litwy podpisali w Wilnie deklarację o partnerstwie strategicznym i w sprawie Białorusi.
W Wilnie odbywają się międzyrządowe polsko-litewskie konsultacje. Delegacje rządowe rozmawiają w Wilnie między innymi na temat bezpieczeństwa, współpracy w regionie i relacji transatlantyckich.

W obecności premierów Polski i Litwy podpisano także porozumienia międzyresortowe.

Rano premier Mateusz Morawiecki spotkał się z prezydentem Gitanasem Nausedą oraz złożył kwiaty na wileńskim cmentarzu na Rossie.

Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu podczas konsultacji towarzyszą także ministrowie edukacji, infrastruktury, nauki, klimatu, obrony narodowej, spraw wewnętrznych oraz zdrowia.

Po południu premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w uroczystości z okazji pierwszej rocznicy działalności kanału TVP Wilno. Zostanie też podpisany list intencyjny w sprawie rozbudowy wileńskiego Domu Kultury Polskiej.
Premier Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę, że rozmowy odbywają się 17 września, czyli w dniu sowieckiej agresji na Polskę w 1939 roku.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty