Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / pasja1000 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / pasja1000 (CC0 domena publiczna)
Rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział, że jeżeli nie będziemy przestrzegać zasad sanitarnych, czyli stosować maseczek i zachowywać dystansu społecznego, zakażeń będzie więcej, ponad 2 tysiące dziennie.
W piątek padł kolejny rekord zakażeń koronawirusem. Odnotowano 1587 przypadków - to najwięcej od początku pandemii w Polsce.

- Możemy mówić o zakażenia większych, ale w miastach, w całych aglomeracjach, czyli Warszawa - 180 przypadków Kraków - 50 przypadków i to jest ważne, że na ulicach możemy się zetknąć z tymi zakażeniami. Pamiętajmy, że coraz częściej jesteśmy osobami niskoobjawowymi, bądź nieobjawowymi. Coraz częściej może dochodzić do zakażenia tym wirusem, ale jest on mniej zjadliwy, więc możliwość zakażenia na ulicy, jeżeli nie trzymamy dystansu, jeżeli nie stosujemy maseczki jest coraz większa - mówi Andrusiewicz.

Rzecznik dodał, że z obecnie w szpitalach mamy około 2 tysięcy pacjentów zakażonych kronawirusem i w granicach 100 osób pod respiratorami. To pokazuje, jak duża jest jeszcze wydolność polskiej służby zdrowia do opieki nad pacjentami z COVID-19.

Dotychczas w Polsce testy laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u ponad 84 tysięcy osób. Spośród nich zmarło 2 tysiące 392 osoby, a blisko 67 tysięcy wyzdrowiało.
- Częściej może dochodzić do zakażenia tym wirusem, ale jest on mniej zjadliwy, więc możliwość zakażenia na ulicy, jeżeli nie trzymamy dystansu, jeżeli nie stosujemy maseczki jest coraz większa - mówi Andrusiewicz.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty