Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: https://www.facebook.com/PGE.Narodowy.
źródło: https://www.facebook.com/PGE.Narodowy.
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w sobotę Stadion Narodowy łączy narody polski i białoruski. Na Stadionie Narodowym rozpoczął się koncert "Solidarni z Białorusią".
Szef polskiego rządu podczas rozpoczęcia koncertu podkreślił, że Białorusini mają prawo żyć w suwerennym państwie. "My jesteśmy po to, żeby być z nimi w tej wyboistej drodze do wolności. 40 lat temu narodziła się w Polsce Solidarność" - przypomniał Mateusz Morawiecki.

- Dzisiaj naród białoruski walczy o swoją wolność. Chcemy być razem z Białorusinami w ich drodze. Niech żyje suwerenna i wolna Białoruś. Niech żyje Polska - powiedział na scenie premier Morawiecki.

Tematem koncertu jest wolność. Na scenie wystąpią między innymi Grzegorz Markowski, Krzysztof Cugowski, Chłopcy z Placu Broni oraz wokaliści białoruscy. Koncert jest transmitowany przez telewizje Biełsat i Polsat.
- Dzisiaj naród białoruski walczy o swoją wolność. Chcemy być razem z Białorusinami w ich drodze. Niech żyje Suwerenna i Wolna Białoruś. Niech żyje Polska - powiedział na scenie premier Morawiecki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty