Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Strażacy od kilkunastu już godzin walczą z pożarem hali produkcyjnej w Izdebniku koło Wadowic. Ogień udało się opanować w nocy.
Trwa dogaszanie pogorzeliska i sprawdzanie terenu. Akcja gaśnicza jest bardzo trudna, bo w hali znajdują się materiały łatwopalne - lakiery i gumy.

Pożar wybuchł w hali o powierzchni 2 tys. metrów kwadratowych. To magazyn elementów obuwia oraz lakiernia. Ewakuowano mieszkańców pobliskiego Domu Pomocy Społecznej. Na miejscu pracuje ponad 100 strażaków.

Wokół hali wystąpiło ogromne zadymienie.

Strażacy musieli założyć specjalny sprzęt do ochrony dróg oddechowych. Na miejsce przybyło ponad 30 wozów strażackich z Krakowa, Wadowic i okolicznych miejscowości, w tym specjalny pluton ratownictwa chemicznego. Konieczne było też sprowadzenie z Krakowa dodatkowej cysterny z wodą.

Strażacy przypuszczają, ze wewnątrz znajduje się drewno i duże ilości lakieru oraz innych materiałów łatwopalnych.

Nie ma natomiast informacji o osobach poszkodowanych. Strażacy podjęli decyzję o ewakuacji pobliskiego Domu Pomocy Społecznej.

Wozy strażackie prowadzące akcję zablokowały drogę krajową numer 52 Kraków-Wadowice. Strażacy poprosili też mieszkańców, aby zamknęli okna w domach.
Relacja Teresy Gut (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty