Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. EC - Audiovisual Service / Lukasz Kobus
Fot. EC - Audiovisual Service / Lukasz Kobus
Kolejny komisarz objęty kwarantanną. Tym razem Frans Timmermans miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. W ubiegłym tygodniu także wiceszef Komisji Europejskiej Valdis Dombrovskis zdecydował się na samoizolację, bo jedna z osób, z którą się spotkał została zakażona COVID-19.
Frans Timmermans czeka obecnie na testy. Jeśli pierwszy da wynik negatywny, to zgodnie z procedurami będzie musiał pozostać w kwarantannie do czasu drugiego testu. Dopiero drugi wynik zwalnia z samoizolacji. Pierwszy test Valdisa Dombrovskisa był negatywny i na początku tego tygodnia zostanie powtórzony.

W ubiegłym tygodniu z powodu koronawirusa nie odbył się unijny szczyt. Został przełożony na ten tydzień, bo jeden z oficerów ochrony przewodniczącego Rady Europejskiej został zakażony. Dwa testy Charlesa Michela były negatywne, dlatego wrócił już do pracy i przygotowuje dwudniowy szczyt, który rozpoczyna się w czwartek.

Sytuacja epidemiczna w Brukseli jest określana przez władze jako niepokojąca i o wiele gorsza w porównaniu z innymi regionami w Belgii. Średnia, tygodniowa liczba osób, u których dziennie wykrywany jest patogen w belgijskiej stolicy wynosi ponad 2 tysiące 300.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty