Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Prokuratura zakończyła śledztwo w tej sprawie i skierowała do sądu akt oskarżenia. Do zdarzenia doszło w marcu, w placówce przy Alei Zwycięstwa w Orłowie.
Zamaskowany sprawca sterroryzował kasjerkę pistoletem i ukradł 35 tysięcy złotych.

Uciekł bardzo charakterystycznym samochodem i dzięki temu już po kilku dniach udało się go zatrzymać - mówi Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

- Napastnik oddalił się z miejsca zdarzenia samochodem marki Honda Civic. Jak ustalono samochód miał amerykańską wersję nadwozia, posiada ono charakterystyczne elementy karoserii, występujące tylko w pojazdach produkowanych na rynek amerykański. Samochód posiada również inne charakterystyczne cechy, które doprowadziły do ustalenia sprawcy napadu. Okazał się nim właśnie 42-letni mężczyzna zamieszkujący na terenie województwa warmińsko-mazurskiego - informuje Wawryniuk.

42-latek usłyszał dwa zarzuty rozboju z użyciem przedmiotu przypominającego broń palną oraz posiadania psychotropów. Nie przyznał się do winy i trafił do aresztu. Grozi mu 15 lat więzienia.
- Okazał się nim właśnie 42-letni mężczyzna zamieszkujący na terenie województwa warmińsko-mazurskiego - informuje Wawryniuk.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty