Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Kanclerz Angela Merkel. Fot. pixabay.com / geralt (CC0 domena publiczna)
Kanclerz Angela Merkel. Fot. pixabay.com / geralt (CC0 domena publiczna)
Niemiecka kanclerz Angela Merkel omówiła z premierami krajów związkowych kolejne kroki w walce z pandemią. Rząd federalny postanowił wprowadzić nowe obostrzenia.
Głównym punktem wtorkowej wideokonferencji z szefami lokalnych rządów było omówienie środków zaradczych w związku z zaobserwowaną ostatnio w Niemczech rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19.

Na późniejszym briefingu w Berlinie kanclerz Angela Merkel zażądała dokładnego zbadania lokalnych źródeł infekcji. W walce z pandemią priorytetowo mają zostać potraktowane szkoły, przedszkola oraz gospodarka.

Natomiast ci, którzy utrudniają służbie zdrowia śledzenie łańcuchów zakażeń poprzez podawanie fałszywych danych osobowych, muszą się liczyć z nałożeniem kary pieniężnej w wysokości 50 euro. W miastach, gdzie liczba zakażeń wynosi powyżej 35 na 100 tysięcy mieszkańców, w prywatnych imprezach towarzyskich nie może uczestniczyć więcej niż 25 osób.

Obecny w Berlinie premier Bawarii Markus Söder przekonywał, że jedynie w ten sposób uda się uniknąć kolejnego zamrożenia życia publicznego. Wcześniej szef CSU w rozmowie z "Süddeutsche Zeitung" powiedział, że na zimę potrzebny jest w Niemczech "wiążący i jednolity zbiór przepisów" jak w Austrii.

Z ustaleń Instytutu im. Roberta Kocha wynika, że w ciągu ostatniej doby odnotowano w Niemczech 2089 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Do gwałtownego wzrostu infekcji doszło szczególnie w Nadrenii Północnej-Westfalii.
Relacja Wojciecha Osińskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty