Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
argum.eu

Roman Giertych. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Roman Giertych. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
To już wytarty frazes opozycji, że każda decyzja prokuratury, to decyzja polityczna - tak w "Kawiarence Politycznej" sprawę zatrzymania Romana Giertycha i jego współpracowników komentuje poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Służby państwowe mają działać, jeśli mają podstawy bez znaczenia na status podejrzanego - zaznacza Michał Jach. - Jeżeli ktoś wyprowadził 92 miliony złotych, to powinna być reakcja organów ścigania i tak się dzieje.

Katarzyna Kotula z Lewicy nie zamierza bronić Romana Giertycha, bo ma inne niż ona poglądy, ale aresztowanie uważa za pokazowe. - To jest jakieś pokazowe aresztowanie, które zdecydowanie ma odwrócić uwagę od tego, że rząd sobie nie radzi z pandemią.

Podobnie sprawę komentuje Jakub Kozieł z Konfederacji. - Cała sprawa miała coś przykryć, jest to taka trochę pokazówka, która ma odwrócić uwagę od tego, co się dzieje.

Jarosław Rzepa z PSL twierdzi, że politycy powinni być bardzo ostrożni w komentarzach związanych z tą sprawą, rozstrzygać powinien sąd. - Ja nie chciałabym jednej rzeczy, prokuratura wnosi akt oskarżenia, a my już skazujemy człowieka.

Roman Giertych razem m.in. z biznesmenem Ryszardem K. jest podejrzany o działanie na szkodę spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych. Według prokuratury, grupa związana z adwokatem i biznesmenem miała wyprowadzić ponad 90 milionów złotych.
Służby państwowe mają działać, jeśli mają podstawy bez znaczenia na status podejrzanego - zaznacza Michał Jach.
Katarzyna Kotula z Lewicy nie zamierza bronić Romana Giertycha, bo ma inne niż ona poglądy, ale aresztowanie uważa za pokazowe.
- Cała sprawa miała coś przykryć - komentował Jakub Kozieł z Konfederacji.
Jarosław Rzepa z PSL twierdzi, że politycy powinni być bardzo ostrożni w komentarzach związanych z tą sprawą, rozstrzygać powinien sąd.

4 komentarze

Skoro rzekomo to ma odwrócić uwagę od sytuacji pandemicznej, a w Polsce jest obecnie 4728 przypadków na milion, to co musiałby zrobić chociażby rząd w Belgii, aby "przykryć" te 20676 przypadków na milion, czy też Francji, która ma 12835 przypadków na milion.
Czy naprawdę lokalni politycy są aż tak mało kreatywni, że muszą się ośmieszać i powtarzać tak absurdalny argument, zresztą wymyślony przez samego zatrzymanego?
Prokuratura pod rządami PIS jest nieudolna. Za cały ten cyrk zapłacimy my podatnicy. Z pewnością zatrzymani będą rządać odszkodowania od państwa.
przestań gadać głupoty !
Stare rządy PO-PSL są nie udolne ! TO JEST JEGO WYNIK !!
POrazka tamtejszych ludków towarzyszy i za ten marazm płacimy do terazzzzz !
My jako Państwo
z NOWYM PIS
musimy żądać wielu odszkodowań !!! od starego Niemca , który tutak za free był !
od takich dziadów j.w. , a później a w szczególności od Niemiec 1
za zniszczenia po II Wojnie Światowej !!! żadam rekompwsTY za wywołanie wojny
PiSowska prokuratura jest nie tylko upolityczniona ale i skrajnie nieudolna, co potwierdziła ocena sądu zebranych tzw. "dowodów".
I nie "jeżeli ktoś wyprowadziła" tylko JEŚLI. Bo jeżeli ktoś bezprawnie przepierzył 70 milionów i dalej biega po wolności, a prokuratura nie widzi problemu, to to właśnie jest problem. Do tego partyjni kumple gościa usiłują przepchnąć przePiS gwarantujący przestępcom bezkarność.
A lewicowa Kotula nie zamierza bronić Giertycha dlatego, że nie wierzy w jego niewinność, czy też tylko dlatego, że jest z innej partii??? Bo to dość ciekawa postawa LEWICOWCA...
Asekuracyjna postawa Rzepy jest w tej sprawie zrozumiała - na razie znamy tylko zarzuty. A celem postępowania jest dogłębne wyjaśnienie sprawy, a nie tylko znalezienie za wszelką cenę dowodów na potwierdzenie postawionych zarzutów. Tego uczą nie tylko na studiach prawniczych, ale przede wszystkim w trakcie aplikacji prokuratorskiej.
Tzn. uczyli w czasach, gdy prokuratura nie była poddana politycznym czynnikom

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty