Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Andrzej Mikołaj Dera. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Andrzej_Dera_Sejm_RP_05.
Andrzej Mikołaj Dera. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Andrzej_Dera_Sejm_RP_05.
Minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera powiedział, że pochodzenie majątku Romana Giertycha zbadają odpowiednie organy państwa. Jak podkreślił, jest to zadanie dla służb skarbowych.
- Pozwólmy działać organom państwa - to zostanie wyjaśnione - mówił prezydencki minister.

- Jeżeli ktoś legalnie i uczciwie zarobił, to niech ma; nigdy nikomu nie zazdrościłem i nie zazdroszczę posiadanego majątku. Istotą w tego typu sprawach jest: skąd taki majątek i czy są źródła pokrycia tego majątku. Jeżeli są i wszystko było legalne to nie dopatrywałbym się drugiego dna. A jeżeli pan Giertych nie jest ich w stanie wykazać, to już nie ma znaczenia, czy żona czy ktoś inny... Dzisiaj mamy określone procedury i dzisiaj naprawdę musi wykazać, skąd miał źródła bogacenia się. Jeżeli były one nielegalne, to będzie miał kolejny problem - dodał.

Andrzej Dera odniósł się również do zarzutów o polityczność sprawy Romana Giertycha, które nazwał absurdalnymi. Jak powiedział, epidemia COVID-19 w Polsce jest na tyle poważnym zagadnieniem dla rządu i społeczeństwa, że zatrzymanie go przez Centralne Biuro Antykorupcyjne nie może być uznawane za temat zastępczy dla koronawirusa.

- Od COVID-u nic nie odwróci uwagi, bo to jest sytuacja, z którą mierzymy się już od paru miesięcy, a będziemy się mierzyć przez następny, bliżej nieokreślony czas - powiedział minister Andrzej Dera.
jeżeli pan Giertych nie jest ich w stanie wykazać, to już nie ma znaczenia, czy żona czy ktoś inny... Dzisiaj mamy określone procedury i dzisiaj naprawdę musi wykazać, skąd miał źródła bogacenia się. Jeżeli były one nielegalne, to będzie miał kolejny problem - dodał.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty