Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Parlament Europejski. Fot. EC - Audiovisual Service / Etienne Ansotte
Parlament Europejski. Fot. EC - Audiovisual Service / Etienne Ansotte
Ogłoszenie laureata nagrody imienia Sacharowa, wspólna polityka rolna i przepisy o sztucznej inteligencji - to niektóre tematy rozpoczynającej się w poniedziałek 4-dniowej sesji Parlamentu Europejskiego.
Początkowo planowano, że sesja odbędzie się w Strasburgu, ale z powodu zagrożenia epidemicznego została odwołana i przewodniczący Europarlamentu zdecydował, że sesja będzie zdalna.

Europosłowie, którzy są w Brukseli, mogą wziąć udział w sesji plenarnej osobiście, ale wielu będzie śledzić obrady w internecie. Głosowania też będą zdalne, podobnie jak podczas dotychczasowych sesji od początku pandemii.

Laureat nagrody imienia Sacharowa przyznawanej za zasługi w walce o prawa człowieka i demokrację zostanie ogłoszony w czwartek. W tej sprawie raczej wszystko jest już przesądzone i tegoroczną nagrodę otrzyma białoruska opozycja reprezentowana przez Radę Koordynacyjną.

Porozumiały się bowiem trzy największe grupy polityczne - chadecy, socjaliści i liberałowie, przy poparciu konserwatystów.

Podczas 4-dniowej sesji europosłowie mają też debatować i głosować nad przyszłością polityki rolnej, a także nad przepisami o sztucznej inteligencji. Wysłuchają również między innymi Komisji Europejskiej, która przedstawi plan prac na przyszły rok.
Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty