Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Już prawie 25 milionów Amerykanów oddało swój głos we wczesnym głosowaniu na prezydenta USA. Fot. pixabay.com / Alexas_Fotos (CC0 domena publiczna)
Już prawie 25 milionów Amerykanów oddało swój głos we wczesnym głosowaniu na prezydenta USA. Fot. pixabay.com / Alexas_Fotos (CC0 domena publiczna)
Już prawie 25 milionów Amerykanów oddało swój głos we wczesnym głosowaniu na prezydenta USA. Wiele stanów na kilka tygodni przed terminem, którym jest 3 listopada, daje możliwość wyboru swoim mieszkańcom. Od poniedziałku skorzystają z niej także mieszkańcy Florydy.
Floryda to jeden z tych amerykańskich stanów w którym zarówno Donald Trump jak i Joe Biden nie mogą być pewni wygranej, dlatego szczególnie w tym miejscu obaj kandydacie zabiegają o głosy.

W ostatnich tygodniach regularnie odwiedzają oni ten region USA. Od poniedziałek jego mieszkańcy zaczynają decydować kogo chcieliby na kolejną kadencję w Białym Domu.

Media informują, że szczególnie w pierwszych dniach głosowania przed lokalami należy spodziewać się dużych kolejek. Takie wczesne głosowanie od kilku dni trwa już w Chicago.

Miejscowa komisja wyborcza od wielu lat wyciąga pomocną dłoń do naszych rodaków posiadających także obywatelstwo USA.

- Zdajemy sobie sprawę, że jest bardzo dużo Polonii mieszkających w Chicago. Bierzemy to pod uwagę. Nasz formularz do rejestracji jest wydrukowany w j. polskim, co jest dużą pomocą. Również osoby, które chcą zagłosować drogą pocztową - nasze aplikacje i wniosek o kartę wyborczą również jest dostępny w j. polskim, strona internetowa i wiele innych informacji - mówi Monika Gałuszka, polski koordynator ds. wyborczych Wietrznego Miasta.

Politolodzy podkreślają, że w tym roku frekwencja we wczesnym głosowaniu jest historycznie wysoka.
Relacja Jana Pachlowskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty