Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródła: prezydent.pl.
źródła: prezydent.pl.
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o Funduszu Medycznym podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim. Ustawa została uchwalona przez Sejm 7 października.
Andrzej Duda podczas uroczystości powiedział, że podpisanie ustawy jest ważnym momentem dla polskich pacjentów.

Ustawa złożona przez prezydenta gwarantuje coroczną wpłatę z budżetu państwa do Funduszu Medycznego nie mniejszą niż 4 miliardy złotych.

Fundusz Medyczny ma wspierać pacjentów cierpiących na choroby rzadkie i nowotworowe. Dofinansowanie ma zapewnić dostęp do nowoczesnych metod leczenia i leków zapewniających skuteczną diagnostykę i terapię. Dodatkowo część środków ma zostać przeznaczona na inwestycje w infrastrukturę służby zdrowia i profilaktykę.

Fundusz Medyczny będzie podzielony na cztery subfundusze: terapeutyczno-innowacyjny, infrastruktury strategicznej, modernizacji podmiotów leczniczych oraz rozwoju profilaktyki.

Prezydent Andrzej Duda przed podpisaniem ustawy dziękował między innymi ministrom zdrowia - Łukaszowi Szumowskiemu i Adamowi Niedzielskiemu oraz onkologowi profesorowi Piotrowi Czaudernie, którzy uczestniczyli w przygotowywaniu ustawy.
Andrzej Duda podczas uroczystości powiedział, że podpisanie ustawy jest ważnym momentem dla polskich pacjentów.
Prezydent wyjaśnił, że Fundusz Medyczny będzie dysponował środkami na leczenie chorób rzadkich.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06poniedziałek07wtorek08środa09czwartek10piątek11sobota12niedziela13poniedziałek14wtorek15środa16czwartek17piątek18sobota19niedziela20poniedziałek21wtorek22środa23czwartek24piątek25sobota26niedziela27poniedziałek28wtorek29środa30czwartek31piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty