Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Jak poinformował szef Instytutu Roberta Kocha, Lothar Wieler w ciągu ostatniej doby stwierdzono w Niemczech aż 11287 nowych zakażeń.
Jak poinformował szef Instytutu Roberta Kocha, Lothar Wieler w ciągu ostatniej doby stwierdzono w Niemczech aż 11287 nowych zakażeń.
Jak poinformował szef Instytutu Roberta Kocha, Lothar Wieler w ciągu ostatniej doby stwierdzono w Niemczech aż 11287 nowych zakażeń koronawirusem. Zarażony jest także minister zdrowia Jens Spahn, który jeszcze w środę brał udział w posiedzeniu gabinetu Angeli Merkel.
Ilość nowych zakażeń koronawirusem w Niemczech po raz pierwszy przekroczyła 11 tys. Tym samym liczba aktywnie zarażonych wynosi obecnie ponad 76 tysięcy.

Lothar Wieler przyznał, że sytuacja jest bardzo poważna ale przy zachowaniu środków bezpieczeństwa i ostrych ograniczeń społecznych można pandemię wyhamować.

- Naszym celem jest utrzymanie infekcji na poziomie, który pozwoli utrzymać pełną wydolność zakładów opieki medycznej, szpitali i lekarzy. Naszym celem jest jak najniższa liczba infekcji. Tylko tak możemy zapobiec śmiertelnym przypadkom. Ciągle mamy szansę przynajmniej wirusa spowolnić – powiedział Wieler.

Jego zdaniem koronawirus ponownie atakuje coraz więcej ludzi starszych, których należy szczególnie chronić.

Niemiecki MSZ poinformował, że Polska oraz Szwajcaria od najbliższej soboty znajdą się w strefie regionów zagrożonych koronawirusem. Podobnie jak prawie cała Austria i Włochy. Będzie się to wiązało z dużymi utrudnieniami w podróżowaniu do Niemiec.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty