Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Wieczorem u prezydenta odbędzie się narada w sprawie epidemii. Głównym tematem rozmów będzie bieżąca sytuacja związana z koronawirusem oraz działania, jakie rząd planuje wprowadzać, żeby ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby.
Prezydent Andrzej Duda zaprosił na spotkanie przedstawicieli rządu i służb sanitarnych. Rozmowa odbędzie się wieczorem około 19, po rozmowach Biuro Bezpieczeństwa Narodowego wyda komunikat w tej sprawie - przekazał IAR rzecznik BBN Marcin Skowron. Prezydent Andrzej Duda zaprosił na spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, Głównego Inspektora Sanitarnego Jarosława Piknasa, a także szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego. W rozmowie weźmie też udział prawdopodobnie zdalnie przedstawiciel resortu obrony narodowej.

Głównym tematem spotkania będzie bieżąca sytuacja związana z epidemią COVID-19. Najprawdopodobniej prezydent zostanie zapoznany z planami rządu dotyczącymi wprowadzania dalszych obostrzeń. Te miały być ogłoszone dziś, ale z powodu przedłużającej się pracy nad ustawami w Sejmie, konferencja w tej sprawie została przełożona na piątek rano. Premier ma na niej poinformować, że czerwona strefa zostanie rozciągnięta na cały kraj oraz być może o dalszych zmianach w nauce dla uczniów szkół podstawowych.
Relacja Agnieszki Drążkiewicz (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty