Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: https://www.rnz.de/nachrichten/heidelberg_artikel,-80-jahre-deportation-nach-gurs-wie-der-nazi-terror-auch-in-heidelberg-eskalierte-_arid,567972.html
źródło: https://www.rnz.de/nachrichten/heidelberg_artikel,-80-jahre-deportation-nach-gurs-wie-der-nazi-terror-auch-in-heidelberg-eskalierte-_arid,567972.html
Niemiecki dziennik "Rhein-Necker-Zeitung" opisując życie Leopolda Oppenheimera napisał, że został on zamordowany w 1943 roku w "polskim obozie w Majdanku". Interwencję w tej sprawie podjęła polska ambasada.
Rzecznik prasowy Ambasady RP w Berlinie, Dariusz Pawłoś poinformował, że wystosował w imieniu Ambasadora RP pismo do redakcji z żądaniem natychmiastowego sprostowania i poinformowania, że obozy koncentracyjne i obozy zagłady były niemieckimi obozami, zbudowanymi w czasie II wojny światowej przez Niemców na ternie okupowanej przez niemiecką III Rzeszę Polski.

Niemiecki dziennik "Rhein-Necker-Zeitung" napisał, że Leopold Oppenheimer z Heidelbergu został przez nazistów w 1943 roku zamordowany w "polskim obozie w Majdanku".

Jak dowiedziało się Radio Szczecin interwencję w tej sprawie podjęła polska ambasada.

Ambasador RP w Berlinie, Andrzej Przyłębski zapewnił, że dyplomaci i pracownicy Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie oraz wszystkich polskich placówek konsularnych na terenie Niemiec zawsze będą czcić pamięć ofiar niemieckiego nazizmu, jednak nigdy nie przestaną stanowczo reagować w sytuacjach, gdy jest fałszowana historia Polski i gdy szkalowane jest dobre imię Polski i Polaków.

- Osobiście jest mi tym bardziej przykro, że tej – wciąż wierzę – niezamierzonej pomyłki dopuściła się redakcja Rhein-Neckar-Zeitung, gazety wychodzącej w najbardziej znanym niemieckim uniwersyteckim mieście Heidelberg, w którym pracowałem i wykładałem wiele lat – dodał ambasador.
Relacja Waldemara Maszewskiego (Radio Szczecin)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06poniedziałek07wtorek08środa09czwartek10piątek11sobota12niedziela13poniedziałek14wtorek15środa16czwartek17piątek18sobota19niedziela20poniedziałek21wtorek22środa23czwartek24piątek25sobota26niedziela27poniedziałek28wtorek29środa30czwartek31piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty