Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Lee Kun-hee uznaje się za twórcę sukcesu Samsunga. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lee_Kun-hee
Lee Kun-hee uznaje się za twórcę sukcesu Samsunga. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lee_Kun-hee
W wieku 78 lat w Korei Południowej zmarł prezes koncernu Samsung Lee Kun-hee. To właśnie pod jego kierownictwem Samsung stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie.
Lee Kun-hee uznaje się za twórcę sukcesu Samsunga jako firmy będącej jednym z liderów produkcji smartfonów na świecie.

Był najbogatszym obywatelem Korei Południowej. Jego majątek - według magazynu Forbes - szacowano na ponad 20 miliardów dolarów amerykańskich. W 2014 roku Lee Kun-hee przeszedł zawał serca i od tego czasu wymagał opieki medycznej.

Kierowanie koncernem przejął jego najstarszy syn Lee Jae-yong uwikłany w skandal korupcyjny, który doprowadził do skazania byłej prezydent Korei Południowej Park Gyeun-hie.

Syn prezesa Samsunga w związku z tą sprawą spędził kilka miesięcy w więzieniu. Wciąż toczą się przeciwko niemu postępowania przed sądem. Pomimo tego to właśnie Lee Jae-yong wskazywany jest jako kolejny prezes największej południowokoreańskiej firmy.

Koncern nie ujawnił przyczyn śmierci Lee Kun-hee, ani też nie komentuje kwestii ewentualnego testamentu oraz podziału majątku miliardera. Lee Kun-hee miał troje dzieci.
Relacja Tomasza Sajewicza (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty