Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Prokurator skierował do Sądu Najwyższego kasację od wyroku Sądu Okręgowego w Gdańsku w sprawie niemieckiego przedsiębiorcy, który groził polskim pracownikom.
Zaskarżył wyrok z 10 lipca, który uniewinnił oskarżonego od popełnienia przestępstwa kierowania gróźb karalnych wobec Natalii Nitek-Płażyńskiej.

Zdaniem prokuratury, gdański sąd ocenił tylko jedną z rozmów oskarżonego z podwładną. Pominął natomiast szereg istotnych faktów - mówi Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

- W ocenie prokuratora, sąd nie wziął szerszego kontekstu sytuacyjnego tego zdarzenia. Już wcześniejsze ataki słowne wobec pokrzywdzonej przez oskarżonego i ogólnie zachowania, czyli rzucania przedmiotami na terenie firmy czy uderzanie ręką we framugę nad jej głową. Od samego początku agresja słowna wobec pokrzywdzonej narastała. Ona twierdziła, że odebrała te słowa jako kierowane wobec niej i obawiała się ich spełnienia, bowiem czuła się permanentnie zagrożona i wystraszona - tłumaczy Wawryniuk.

Sprawa została przekazana do ponownego rozpatrzenia Sądowi Okręgowemu w Gdańsku.
- Ona twierdziła, że odebrała te słowa jako kierowane wobec niej i obawiała się ich spełnienia, bowiem czuła się permanentnie zagrożona i wystraszona - tłumaczy Wawryniuk.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty